SKAIDRUMO LINIJA

Paskelbta spalio 21 d., 2015

skaidlin

Puslapio www.skaidrumolinija.lt paskirtis – sudaryti galimybę paprastai pranešti apie galimus biurokratizmo ir korupcijos atvejus. Jei susidūrėte su tokiais pažeidimais arba pagrįstai įtariate, kad tokie pažeidimai galėjo įvykti / vyksta, pasidalinkite šia informacija su visais. Padėkite viešajam sektoriui gerinti savo teikiamas paslaugas.

Svetainėje Lietuvos gyventojai kviečiami viešai ir paprastai pranešti apie galimus korupcijos ir biurokratizmo atvejus, pvz., kyšininkavimą, piktnaudžiavimą tarnyba, sprendimų priėmimo vilkinimą ar vengimą priimti sprendimą iš esmės. Pranešti galima ir nenurodant savo vardo ir pavardės.

Svetainėje gyventojai gali klausti, kas yra laikoma pažeidimu, kaip elgtis, su juo susidūrus, bei kaip teisėtai spręsti savo problemas.

Atsakymus gali teikti ir skaidrumolinija.lt prižiūrintys TILS darbuotojai, ir valstybės bei savivaldos institucijų atstovai, ir kiti puslapio lankytojai. Klausimą galima pateikti viešai arba tik TILS teisininkams.

kys

Susidūrę su korupcija ar biurokratizmu, žmonės gali pažymėti tai skaidrumolinija.lt pateiktame Lietuvos geografiniame žemėlapyje – tereikia aprašyti galimą pažeidimą ir nurodyti sritį, kurioje jis įvyko.

TILS pažymi, kad skaidrumolinija.lt negali atlikti teisėsaugos ar kitų institucijų funkcijų, t.y. rinkti įrodymus, tirti, apklausti ir panašiai.

Šios svetainės pagalba siekiama palengvinti gyventojų bendravimą su institucijomis, atkreipti dėmesį į daugiausiai nusiskundimų sulaukiančias procedūras bei institucijas ir skatinti imtis teigiamų sisteminių pokyčių.

Išbandyk, kaip tai veikia: skaidrumolinija.lt

Kaip naudotis „Skaidrumo linija“?