JAUNIMO INICIATYVOS

Paskelbta spalio 8 d., 2015

RAM_0111

Šiomis iniciatyvomis TILS siekia įtraukti jaunus žmones į diskusijas apie skaidrumą, atskaitingumą ir sąžiningumą.

Sąžiningumo mokyklų tinklas

Tai neformali iniciatyva, prasidėjusi 2014 m. gruodžio 9-ąją, prie kurios gali prisijungti bet kuri sąžiningumo ir skaidrumo vertybes puoselėjanti Lietuvos mokykla. Tinklo tikslas – suteikti Lietuvos mokykloms, puoselėjančioms sąžiningumo ir skaidrumo vertybes kasdieniame moksleivių gyvenime, galimybę lengviau planuoti ir įgyvendinti sąžiningumo iniciatyvas, surasti bendraminčius bei dalintis geraisiais pavyzdžiais. Daugiau informacijos apie šią iniciatyvą rasite čia.

 2018 m. „Sąžiningumo mokyklų tinklo“ iniciatyvą palaiko Vašingtono lietuvių profesionalų klubas ir Prancūzų institutas Lietuvoje.

Dalyvaujamasis biudžetas mokyklose

Dalyvaujamasis biudžetas – tai pasaulyje paplitęs mokyklos bendruomenės bendradarbiavimo modelis, kuomet moksleiviai įtraukiami, sprendžiant dėl dalies mokyklos biudžeto lėšų panaudojimo. Iniciatyvos metu moksleiviai turės galimybę aptarti, kaip tvariai sudaryti mokyklos biudžetą ir kokius projektus įgyvendinti bei geriau suprasti, kaip formuojamas ne tik mokyklos, bet ir valstybės, Europos Sąjungos (ES) biudžetas.

Jeigu Jums įdomu prisijungti prie šios iniciatyvos, kviečiame su mumis susisiekti el. paštu iduncikaite@transparency.lt arba telefonu +370 5 212 69 51.

Iniciatyva įgyvendinama 2018 m. spalio – 2019 m. gegužės mėn. kartu su Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje.

Daugiau informacijos apie TILS atliktus jaunimo sąžiningumo tyrimus rasite čia