JAUNIMO ŠVIETIMAS

Paskelbta spalio 8 d., 2015

jaunimo_svietimas.png__960x310_q90_crop_upscale-620x200

Jaunimo švietimas – labai svarbi TILS darbo sritis. TILS jaunimo iniciatyvomis siekia įtraukti Lietuvos jaunimą į dialogą apie skaidrumą, etiką, atskaitingumą ir sąžiningumą. Dar 2010 – 2011 mokslo metais TILS, bendradarbiaudamas su įvairiomis Vilniaus mokyklomis ir kino teatru „Pasaka“, pradėjo rengti interaktyvias antikorupcinių filmų peržiūras – diskusijas su moksleiviais.

Pirmąją iniciatyvą „Jaunimo sąžiningumo skatinimas mokyklose“, remtą Prancūzų instituto, TILS įgyvendino 2011 m. rugsėjo – 2012 m. gegužės mėn. Per šį laikotarpį aplankėme 17 mokyklų Vilniuje, Klaipėdoje ir Kėdainiuose ir tiesiogiai pasiekėme beveik 700 moksleivių. Susitikimų metu moksleiviams rengtos interaktyvios dokumentinio kino filmo peržiūros, tapusios platforma diskusijoms apie skaidrumą ir piliečių (ypač – jaunimo) vaidmenį kovoje už skaidrumą. Prisitaikant prie skirtingų auditorijų interesų ir poreikių, susitikimuose diskutavome labai įvairiomis temomis, pradedant akademiniu sąžiningumu, pilietine atsakomybe ir baigiant korupcija sporte, pranešančiųjų asmenų drąsa ir visuotinės paramos pranešėjams trūkumu.

2011 m. rugsėjo 19 – spalio 7 dienomis „Transparency International“ Lietuvos skyriaus (TILS) užsakymu visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Viseo“ atliko reprezentatyvią 16–29 metų amžiaus gyventojų apklausą ir telefonu apklausė 700 jaunų žmonių. Šis pirmasis toks jaunimo sąžiningumo tyrimas Lietuvoje atliktas siekiant ištirti, kiek Lietuvos jaunimas linkęs pateisinti įvairaus nesąžiningo elgesio formas, kas, jaunimo manymu, galėtų užkirsti kelią tokiam elgesiui ir kokios yra šiuolaikinio Lietuvos jaunimo vertybės. Remiantis šio tyrimo išvadomis, TILS toliau aktyviai planavo įvairias jaunimo iniciatyvas, siekdamas užpildyti dažnai apleistą antikorupcinio jaunimo švietimo sritį.

2011 – 2012 mokslo metais pradėta įgyvendinti dar viena TILS jaunimo iniciatyva „Sąžiningumas svarbu“, remiama Prancūzų instituto.

PASIKVIESK TILS Į SAVO MOKYKLĄ!

TILS nuolat rengia susitikimus su Vilniaus moksleiviais ir studentais. Jeigu nori, gali mus pasikviesti ir į savo mokyklą – šiuo metu įgyvendiname dvi jaunimo iniciatyvas. Susitikti galime Tavo mokykloje arba Prancūzų instituto kino salėje  iš anksto suderintu laiku.

1. SĄŽININGUMAS- SVARBU! (RINKIMŲ SIMULIACIJA)

TILS jaunimo iniciatyva „Sąžiningumas svarbu“ siekia įtraukti Lietuvos jaunimą į dialogą apie skaidrumą, etiką, atskaitingumą ir sąžiningumą. Pagal TILS parengtą savivaldybės tarybos rinkimų simuliaciją Lietuvos mokyklų moksleiviai įtraukiami į interaktyvų pokalbį apie tai, kas yra korupcija, kaip su ja galima kovoti ir ką reiškia būti sąžiningam. Simuliacijos modelis parengtas ir Lietuvos kontekstui pritaikytas remiantis „Transparency International“ Latvijos patirtimi rengiant panašias simuliacijas. Susitikimų metu TILS atstovai ne tik įtraukia dalyvius į rinkimų simuliaciją, bet ir skatina diskusijas, kurių metu patys moksleiviai skatinami aptarti nusistovėjusius stereotipus, siūlyti savo sprendimus įvairioms situacijoms ir ieškoti savo atsakymų į dažnai kontroversiškus klausimus.

Iniciatyvą finansuoja Jungtinės Karalystės ambasada Lietuvoje.

Renginio trukmė: 45 min – 1 val.

2. JAUNIMO SĄŽININGUMO SKATINIMAS

Šių susitikimų metu moksleiviams rengiame interaktyvias dokumentinio kino filmo peržiūras, kurios tampa platforma diskusijoms apie skaidrumą ir piliečių (ir ypač – jaunimo) vaidmenį kovoje už skaidrumą. Taip pat TILS rengia interaktyvius renginius, o prisitaikant prie skirtingų auditorijų interesų ir poreikių, TILS rengiamuose susitikimuose diskutuojama labai įvairiomis temomis, pradedant akademiniu sąžiningumu, pilietine atsakomybe ir baigiant korupcija sporte, pranešančiųjų asmenų drąsa ir visuotinės paramos pranešėjams trūkumu.

Iniciatyvą finansuoja Prancūzų institutas Lietuvoje

Jei norite pasikviesti TILS į savo mokyklą arba susitarti dėl susitikimo Prancūzų instituto kino salėje Didžiojoje g. 1, parašykite mums adresu info@transparency.lt arba paskambinkite telefonu: 8 5 2 12 69 51

TILS JAUNIMO SĄŽININGUMO TYRIMAS

Metai: 2011

Ataskaita:  atsisiųsti (880,1 KB)

Tyrimo tikslas- ištirti, kiek Lietuvos jaunimas linkęs pateisinti įvairaus nesąžiningo elgesio formas, kas, jaunimo manymu, galėtų užkirsti kelią tokiam elgesiui ir kokios yra šiuolaikinio Lietuvos jaunimo vertybės.

space_cube.jpg

* Daugiau TILS tyrimų galite rasti mūsų tyrimų skiltyje