RADIJAS

radijas_mazas.jpg__400x200_q90_crop_subject_location-319,185_upscale

TILS LAIDOS RADIJO STOTYJE XFM

2017-02-06

Laidoje “Skaidrumo Kaina” kalbamės apie korupciją. Laidoje aptariami pokyčiai įvairiose institucijose bei inovatyvūs būdai, kurie padėtų ir toliau mažinti korupcijos problemą Lietuvoje.

Klausytis laidos įrašo


2017-02-20

Tyrimai atskleidžia, jog 9 iš 10 moksleivių yra bent kartą nusirašę mokykloje ir net kas antras studentas nusirašinėja universitete. Kokios yra sąžiningumo tendencijos Lietuvos mokyklose ir universitetuose bei kodėl yra svarbu vengti nusirašinėjimo?

Klausytis laidos įrašo


2017-03-06

Kas yra lobizmas bei kodėl Lietuvoje lobistinė veikla yra dažnai asocijuojama su “negeru verslu”?

Klausytis laidos įrašo


2017-03-20

Net penktadalis Lietuvos futbolo lygos žaidėjų ir net 1 iš 7 krepšininkų įtaria, jog yra dalyvavę nesąžiningų susitarimų paveiktose varžybose. Kokios yra to priežastys, pasekmės bei valstybės vaidmuo kuriant skaidrų Lietuvos sportą?

Klausytis laidos įrašo


2017-04-03

Ar būtina organizacijoms teikti ataskaitas apie savo veiklas ir finansus? Kalbamės apie aukas bei atskaitomybe su Lietuvos Evangelikų Reformatų Vilniaus parapijos klebonu Raimondu Stankevičiumi bei Sergejumi Muravjovu.

Klausytis laidos įrašo


2017-04-17

Ar verslo esmė yra pelnas? Laidoje aptariame socialiai atsakingo verslo idėja bei skaidruma puoselėjančią verslo kultūrą.

Klausytis laidos įrašo


2017-05-01

Kodėl tik kas penktas lietuvis ryžtųsi pranešti apie galimus korupcijos ar kitus neteisėtus atvejus darbovietėje?

Klausytis laidos įrašo


2017-05-15

Jau beveik tris dešimtmečius negalime susitvarkyti su korupcija sveikatos apsaugos sektoriuje. Kokios yra to priežastys bei kaip kiekvienas iš mūsų galėtume prisidėti prie situacijos gerinimo?

Klausytis laidos įrašo


2017-05-29

Statistikos atskleidžia, jog rekordiškai mažas skaičius žmonių pasitiki žiniasklaida. Laidoje analizuojame šio pokyčio priežastis, pasekmes bei galimus sprendimo būdus. Dalyvauja Bernardinai.lt tinklalapio visuomenės skilties redaktorius Matas Baltrukevičius bei Rugilė Trumpytė.

Klausytis laidos įrašo


TILS „ŽINIŲ RADIJUJE“ RENGTOS LAIDOS „SKAIDRUMO LINIJA“

Ar už kovą su korupcija atsakingų institucijų atstovai žino, ką daro blogai? Žinių Radijas (2013-03-19)

Lietuvoje kovai su korupcija kasmet išleidžiama dešimtys milijonų litų, institucijos tvirtina vis naujas antikorupcines programas, tačiau dauguma Lietuvos gyventojų ir toliau teigia, jog kyšiai padeda išspręsti jų problemas ir pagerina paslaugų kokybę.
Laidoje dalyvavo STT direktoriaus pavaduotojas Romas Zienka, Seimo narys Arvydas Anušauskas ir Vilniaus universiteto profesorius Aleksandras Dobryninas.

Klausytis laidos įrašo


Ar akademinis nesąžiningumas Lietuvoje yra problema? Žinių Radijas (2013-03-26)

Apie akademinį nesąžiningumą. Pašnekovai – Švietimo ir mokslo vice-ministras Rimantas Vaitkus, Studijų kokybės vertinimo centro direktoriaus pavaduotoja Aurelija Valeikienė, Lietuvos moksleivių sąjungos pirmininkas Vygintas Eidėnas, Lietuvos studentų sąjungos tyrimų koordinatorius Martynas Kriaučiūnas.

Klausytis laidos įrašo


Kokios didžiausios policijos problemos? Žinių Radijas (2013-04-02)

Apie korupciją policijoje, kaip ją mažinti ir kiek Lietuvai tai kainuotų. Pašnekovai – Policijos departamento imuniteto valdybos viršininkas Donatas Malaškevičius, Policijos departamento komunikacijos skyriaus viršininkas Ramūnas Matonis, Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo atstovas Vytautas Lamauskas.

Klausytis laidos įrašo


Ar didesnis gyventojų įsitraukimas į miesto ir rajono problemų sprendimą padėtų sumažinti korupciją savivaldybėse? Žinių Radijas (2013-04-09)

Savivaldybės – vienos korumpuočiausių institucijų Lietuvoje, rodo gyventojų apklausos. Tačiau tie patys Lietuvos gyventojai gana vangiai įsitraukia į savivaldos reikalus ir retai reikalauja daugiau skaidrumo ir atskaitomybės iš politikų.
Ar didesnis įsitraukimas į miesto ir rajono problemų sprendimą galėtų padėti sumažinti korupciją savivaldoje?

Klausytis laidos įrašo


Kokie būna nesąžiningi susitarimai sporte ir ar jie paplitę Lietuvoje? Žinių Radijas (2013-04-16)

Apie nesąžiningus susitarimus sporte. Laidoje dalyvauja Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) vadovas Klemensas Rimšelis, Krepšinio profesinės sąjungos vadovo Mykolo Krivcovo, bendrovės Tony bet vykdomasis direktosius Vytautas Kačerauskas, Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras Kęstutis Vagneris, sporto žurnalistas Nerijus Kesminas.

Klausytis laidos įrašo


Ar norite, kad valstybės institucijos patogiai teiktų kaupiamus duomenis? Žinių Radijas (2013-04-23)

Ar norite, kad valstybės institucijos patogiai teiktų kaupiamus duomenis? Ar gyventojams ir verslui tai reikalinga?
Šioje laidoje kalbėjomės apie pasaulyje vis labiau populiarėjančią atvirų duomenų iniciatyvą, raginančią valstybių institucijas patogiu formatu atskleisti vis daugiau turimų duomenų. Kokia iš to nauda ir ką ketina daryti Lietuvos institucijos?

Klausytis laidos įrašo


Kodėl gydytojai ima kyšius, ar nuo jų gerėja paslaugų kokybė ir kiek turėtų uždirbti gydytojai? Žinių Radijas (2013-04-30)

Kodėl gydytojai ima kyšius ir ar jie pagerina paslaugų kokybę? Interviu su Santariškių ligoninės Vaikų anesteziologijos, reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus gydytoja ir neonatologe Solveiga Umbrasaite.

Klausytis laidos įrašo


Ar naujoji verslininkų karta yra linkusi naudotis pažintimis ir ar pateisina kyšius? Žinių Radijas (2013-05-07)

Apie jaunosios kartos verslininkus, jų polinkį naudotis pažintimis ir požiūrį į kyšininkavimą. Interviu su startuolius Artu Bartu.

Klausytis laidos įrašo


Skaidrumo linija. Žinių Radijas (2013-05-14)

Kodėl Vilniaus gatvėse atsiranda duobės? Kaip vyksta statybų darbai, kas priima sprendimus ir kas vykdo darbų priežiūrą? Pokalbis su verslininku Andriumi Mačiuliu.

Klausytis laidos įrašo


Kaip jaunimas suvokia sėkmę ir kiek jam svarbus sąžiningumas? Žinių Radijas (2013-05-21)

Kaip jaunimas suvokia sėkmę ir kiek jam svarbus sąžiningumas? Pokalbis su nevyriausybinės organizacijos „Sėkmės mokykla“ vadovu Nerijumi Buivydu.

Klausytis laidos įrašo


Ar jaučia Muitinės apsivalymą vairuotojai, kasdien kertantys pasienio postus? Žinių Radijas (2013-05-28)

Ar muitinės apsivalymą jaučia vairuotojai, kasdien kertantys pasienio postus? Interviu su tolimųjų reisų vairuotoju.

Klausytis laidos įrašo


Ar mokslo darbų pardavimas yra normalus verslas? Žinių Radijas (2013-06-04)

Ar mokslo darbų pardavimas yra normalus verslas? Apie studentų ir darbus pardavinėjančių įmonių atsakomybę pasakojo teisininkas ir dėstytojas Vaidotas Granickas.

Klausytis laidos įrašo


Koks skirtumas tarp kyšio ir dovanos? Žinių radijas (2013-06-11)

Koks skirtumas tarp kyšio ir dovanos? Ar nešdami saldainius gydytojams, mokytojams ar kitiems valstybės tarnautojams iš tiesų nešame kyšį? Interviu su Nacionalinės mokėjimo agentūros informacijos saugumo valdymo ir korupcijos prevencijos skyriaus vedėju Juozu Berenta.

Klausytis laidos įrašo


Ar visuomenė gali kontroliuoti valstybėje vykdomus didelės apimties projektus? Žinių Radijas (2013-06-18)

Apie galimybę visuomenei kontroliuoti valstybėje vykdomus projektus:  statybų, kelių tiesimo, mokyklų renovavimo ir kitus darbus. Pokalbis su verslininku Raimundu Pilka.

Klausytis laidos įrašo


Skaidrumo linija. Žinių Radijas (2013-06-25)

Klausytis laidos įrašo


Skaidrumo linija. Žinių Radijas (2013-10-17)

Klausytis laidos įrašo


Kiek žinome apie Lietuvos finansinę paramą užsienio šalims? Skaidrumo linija. Žinių Radijas (2013-10-31)

Kiek žinome apie Lietuvos finansinę paramą užsienio šalims? Kur keliauja ir kaip leidžiami Lietuvos gyventojų pinigai? Laidoje kalbėsime su organizacijos „Publish what you fund“ (liet. Skelbk, ką finansuoji) vadovu David Hall Matthews. Pagal šios organizacijos vertinimą, Lietuvos parama yra viena neskaidriausių.

Klausytis laidos įrašo


Vieno žmogaus įtaka politikų sprendimams. Skaidrumo linija. Žinių Radijas (2013-11-14)

Ar vienas žmogus Lietuvoje gali daryti įtaką politikų sprendimams? Pokalbis su 170 tūkst. parašų surinkusiu Šarūnu Narbutu, kurio dėka vaistai nuo lėtinės mieloleukemijos dabar yra kompensuojami visiems sergantiesiems.

Klausytis laidos įrašo


Skaidrumo linija. Žinių Radijas (2013-11-28)

Klausytis laidos įrašo


Antikorupcinis švietimas. Skaidrumo linija. Žinių Radijas (2013-12-12)

Kai kalbame apie korupciją, neretai pabrėžiame, kad ypač svarbu skirti daug dėmesio antikorupciniam švietimui. Tačiau koks tas švietimas turėtų būti? Kuomet jis iš tiesų yra efektyvus? Kalbėsime su Anykščių Antano Baranausko pagrindinės mokyklos mokytoja Daiva Tručinskiene, kuri jau 12 metų su moksleiviais užsiima įvairia antikorupcine veikla.

Klausytis laidos įrašo


P. Dambrauskas: mažesnės baudos atbaido nuo kyšių siūlymo policininkams. Skaidrumo linija. Žinių Radijas (2014-01-02)

Kasmet didėjantis bylų pries kyšininkavimą skaičius ir mažesnės baudos mažina paskatas siūlyti kyšius policininkams, mano verslininkas Paulius Dambrauskas, kuris su kolegomis vairuotojams išdalino daugiau nei 40 tūkst. lipdukų „Aš neduodu kyšio“ ir kartu su policininkais pradėjo akciją „Aš neimu kyšio“. “Transparency International” Lietuvos skyriaus ir “Žinių radijo” laidoje “Skaidrumo linija” jis pasakojo apie tai, kaip su bendraminčiais sugalvojo šią antikorupcinę iniciatyvą, kiek tai kainuoja ir kiek patrulių bei vairuotojų sutinka dalyvauti akcijoje.

Klausytis laidos įrašo


NVO skaidrumas. Skaidrumo linija. Žinių Radijas (2014-01-16)

Priimtas Nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatymas palieka institucijoms teisę taikyti nevienodus kriterijus skirstant NVO finansavimą, o tai sudaro terpę piktnaudžiavimui, “Transparency International” Lietuvos skyriaus ir “Žinių radijo” laidoje “Skaidrumo linija” sakė NVO teisės instituto valdybos pirmininkas Rytis Jokubauskas.

Klausytis laidos įrašo


L. Kvedaravičius: manipuliuoti varžybomis krepšinyje yra lengviau nei futbole. Skaidrumo linija. Žinių Radijas (2014-01-30)

Manipuliuoti varžybomis krepšinyje yra lengviau nei futbole, sako buvęs profesionalus krepšininkas Linas Kvedaravičius. TILS ir „Žinių radijo“ laidoje „Skaidrumo linija“ jis teigė, kad klubai paprastai žino žaidėjus, kurie įtariami dalyvaujant išankstiniuose susitarimuose dėl varžybos baigties, tačiau nėra pajėgūs to įrodyti.

Klausytis laidos įrašo


Projektų derinimas – jautriausia korupcijai sritis architektūroje? Skaidrumo linija. Žinių Radijas (2014-02-13)

Projektų derinimas yra jautriausia korupcijai sritis architektūroje, o kyšiai dažnai viršija 3 tūkst. litų ribą, – „Transparency International“ Lietuvos skyriaus ir „Žinių radijo“ laidoje „Skaidrumo linija“ sako architektas, architektūros portalo pilotas.lt vyr. redaktorius Audrys Karalius. Pasak jo, Lietuvoje kasmet pastatoma tik apie dešimt nepriekaištingų pastatų, o miestai vis dar vystosi chaotiškai.

Klausytis laidos įrašo


D. Pūras: korupcinei sistemai subyrėti pakaktų 10 proc. netylinčių žmonių. Skaidrumo linija. Žinių Radijas (2014-02-27)

Užtektų dešimtadalio viešai kalbančių ir su korupcija nesitaikstančių medikų ar kitų sričių atstovų, kad korupcinė sistema subyrėtų, mano Vilniaus universiteto profesorius, vaikų psichiatras Dainius Pūras. TILS ir „Žinių radijo“ laidoje „Skaidrumo linija“ jis pasakojo, kodėl Lietuvoje vis dar vengiama viešai pripažinti problemas ir kalbėti apie kasdienę korupciją.

Klausytis laidos įrašo


P. Gradeckas: atvėrus duomenis galėtume išvengti susirgimų. Skaidrumo linija. Žinių Radijas (2014-03-13)

Atvėrus duomenis visuomenei, galima ne tik sutaupyti, bet ir užkirsti kelią susirgimams, TILS ir „Žinių radijo“ laidoje „Skaidrumo linija“ teigė medicinos epidemologas, jaunųjų profesionalų programos “Kurk Lietuvai” dalyvis Paulius Gradeckas.  Pasak jo, viešojo sektoriaus institucijos duomenis vis dar neretai laiko savo, o ne visuomenės nuosavybe.

Klausytis laidos įrašo


J. Ohmanas: pilietiškumas svarbiau nei krašto apsaugos biudžetas. Skaidrumo linija. Žinių Radijas (2014-03-28)

Svarbiau nei krašto gynybai skiriamos lėšos yra Lietuvos gyventojų pilietiškumas, „Transparency International“ Lietuvos skyriaus ir „Žinių radijo“ laidoje „Skaidrumo linija“ sakė švedų kilmės režisierius Jonas Ohmanas.

Klausytis laidos įrašo


T. Vizgirda: investuotojams svarbus ir korupcijos lygis šalyje. Skaidrumo linija. Žinių Radijas (2014-04-23)

Kompanijos, svarstančios investuoti Lietuvoje, atsižvelgia ir į korupcijos lygį šalyje, „Transparency International“ Lietuvos skyriaus ir „Žinių radijo“ laidoje „Skaidrumo linija“ teigė Amerikos prekybos rūmų valdybos pirmininkas Tadas Vizgirda. Anot jo, galimi investuotojai, be kitų veiksnių, abejoja Lietuvos teismų skaidrumu ir baiminasi korupcijos viešuosiuose pirkimuose.

Klausytis laidos įrašo


M. Jastramskis: politikų veiksmai svarbiau nei jų nuostatos. Skaidrumo linija. Žinių Radijas (2014-05-05)

Renkantis, už ką balsuoti, pirmiausia reikia įvertinti visą politiko karjerą, jo veiklas, galimus neskaidrius ryšius ir tik tada – vertybines nuostatas, „Transparency International“ Lietuvos skyriaus ir „Žinių radijo laidoje „Skaidrumo linija teigė Vilniaus Universiteto Tarptautininių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas, vienas iš svetainės Manobalsas.lt kūrėjų, Mažvydas Jastramskis.

Klausytis laidos įrašo


V. Malinionis: lietuvos gynybos sektorius turi pradėti viešinti daugiau informacijos. Skaidrumo linija. Žinių Radijas (2014-05-19)

Didėjant gyventojų susidomėjimui krašto apsauga, Lietuvos gynybos sektorius turėtų pradėti viešinti daugiau informacijos apie šalies gynybą, „Transparency International“ Lietuvos skyriaus ir „Žinių radijo“ laidoje „Skaidrumo linija“ sakė atsargos pulkininkas, Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos vykdantysis direktorius Vaidotas Malinionis.

Klausytis laidos įrašo


I. Petronytė: Lietuvoje reikia daugiau gerųjų pavyzdžių. Skaidrumo linija. Žinių Radijas (2014-06-02)

Lietuvos gyventojai į savivaldos institucijas dažniau kreipiasi dėl finansinės paramos, bet ne ieškodami pagalbos savo iniciatyvoms, „Transparency International“ Lietuvos skyriaus ir Žinių radijo laidoje „Skaidrumo linija“ teigė Pilietinės visuomenės instituto vadovė Ieva Petronytė.

Klausytis laidos įrašo


K. Gimbutaitė: svarbu atsižvelgti į gyventojų pasiūlymus. Skaidrumo linija. Žinių Radijas (2014-06-16)

Žmonės būtų aktyvesni savivaldoje, jei matytų, kad į jų pasiūlymus yra atsižvelgta ir jie iš tiesų daro įtakos sprendimams, „Transparency International“ Lietuvos skyriaus ir „Žinių radijo“ laidoje „Skaidrumo linija“ sakė pilietinės akcijos- festivalio Alytuje „10 plius per vieną dieną“ viena iš organizatorių, Pasaulio ekonomikos forumo jaunimo tinklo „Global Shapers“ atstovė Lietuvoje Kamilė Gimbutaitė.

Klausytis laidos įrašo