ŽINIASKLAIDOS SKAIDRUMAS

Paskelbta spalio 8 d., 2015

stirna_logo_1.jpeg__812x296_q90_crop_upscale

„Transparency International“ Lietuvos skyrius jau nuo 2007 m. dirba su žiniasklaidos skaidrumu: pristatyti du tyrimai- žvalgomojo Lietuvos, Latvijos ir Švedijos žiniasklaidos tyrimo (2009 m.) beikokybinių interviu su verslininkais (klausta apie jų patirtį bendraujant su žiniasklaida ir požiūrį į ją, 2007 m.), kasmet vyksta „Žurnalistų pusryčių“ iniciatyva, 2013 m. paleista žiniasklaidos savininkystės svetainė STIRNA.INFO.

Svetainėje STIRNA.INFO rasite informacijos apie žiniasklaidos priemonių savininkus (nuo 1996 iki 2013 metų) ir kaip įvairios žiniasklaidos priemonės yra susijusios viena su kita bei su verslu. Daugiau informacijos – www.stirna.info

Iniciatyvą „Žurnalistų pusryčiai“, kuria siekiama supažindinti Lietuvos žurnalistus ir žurnalistikos studentus su geriausiomis užsienio šalių žiniasklaidos praktikomis bei skatinti žurnalistų bendruomenės diskusijas apie profesinę etiką, skaidrumą ir atskaitingumą, pradėjome 2009 m. Nuo to laiko kasmet organizuojami susitikimai, diskusijos ir intensyvūs praktiniai seminarai su žiniasklaidos ekspertais iš užsienio.

2011 metais TILS surengė 15 diskusijų su žurnalistais ir žurnalistikos studentais Vilniuje bei Kaune, kelis mokymus, seminarus ir filmų peržiūras, 2012 metais – 5 diskusijas ir 8 intensyvius dviejų dienų mokymus.

„Žurnalistų pusryčių“ susitikimus vedė tokie užsienio žurnalistai kaip Vladimir Pozner („Novaya Gazeta“), Anatoly Verbin (buvęs „Reuters“ žurnalistas), Toby Murcott (BBC), Aidan White (buvęs Tarptautinės žurnalistų federacijos vadovas), Attila Mong (tiriamosios žurnalistikos atstovas iš Vengrijos, radijo iniciatyvos „Minutė tylos“ autorius), Henrik Kaufholz (Danijos dienraštis „Politiken“), Diane Kemp (BBC, Birmingamo universitetas), Gavin MacFadyen (Tiriamosios žurnalistikos centras, JK) bei kiti.

Norėdami sužinoti apie būsimus renginius, prisijunkite prie mūsų Facebook paskyros čia: http://www.facebook.com/zpusryciai?fref=ts

TILS LEIDINIAI IR TYRIMAI ŽINIASKLAIDOS SKAIDRUMO TEMA

tils_media_transparency_knyga-2.jpg

Žiniasklaidos skaidrumas

METAI: 2007
LEIDINYS:     Icon ATSISIŲSTI (2,2 MB)
APIE LEIDINĮ:

Knygelėje skelbiamas „Transparency International“ Lietuvos skyriaus atliktas unikalus sociologinis-kriminologinis tyrimas, atskleidžiantis, kaip Lietuvos verslininkai suvokia žiniasklaidos skaidrumo problemas, kurios pastaruoju metu vis dažniau svarstomos ir viešojoje erdvėje. Pateikiama įvairių autorių komentarų apie Lietuvoje dar mažai ištyrinėtą žiniasklaidos korupcijos fenomeną, piliečių galimybes ją atpažinti patiems.

ratukas1.jpg

„Žiniasklaidos atskaitingumas Latvijoje, Lietuvoje ir Švedijoje (žvalgomasis tyrimas)“

METAI: 2009
TYRIMO ATASKAITA: Icon ATSISIŲSTI (239,1 KB)
APIE TYRIMĄ:

Tyrimas „Žiniasklaidos atskaitingumas Latvijoje, Lietuvoje ir Švedijoje“ atliktas siekiant didinti šių valstybių žiniasklaidos veiklos atskaitingumą bei efektyvumą. Analizuotos penkių lietuviškų dienraščių („Lietuvos rytas“, „Respublika“, „Lietuvos žinios“, „Verslo žinios“, „Vilniaus diena“) 2008 m. publikacijos.

 

* Daugiau TILS tyrimų galite rasti mūsų tyrimų skiltyje